Hotline
Tıkla AraWeb Tasarım Nedir ? En Çok Kullanılan Yazılım Dilleri Nelerdir?

Tanıtım Videomuz Tüm Hizmetlerimiz

Web Tasarım Nedir ? En Çok Kullanılan Yazılım Dilleri Nelerdir?


Web tasarımı nedir sorusuna verilecek cevap; bizler internet ortamında arama yaparken herhangi bir siteye girdiğimizde bu sitedeki menülerin yeri, yazı büyüklükleri, arka plan renkleri gibi birçok özellikleri ayarlayan ve çeşitli yazılım dilleri ile yazılan web sayfası tasarım dalıdır. Web tasarımda birçok programlama dili kullanılır.


PHP YAZILIM DİLİ NEDİR?


PHP özetle web siteleri ve web uygulamalarını geliştirmek amaçlı web tabana bağlı olarak çalışan programlama/yazılım dilidir. Web yazılım dilleri nelerdir sorusuna karşın aklımıza ilk gelen yazılım dillerinden bir tanesidir. PHP yazılım dili için önemli olan görünüş değildir ama arka planda işleyen görevleri kontrol etmek ve bir sorun varsa anında yazılımı geliştirerek düzeltmemizi sağlar.


ASP YAZILIM DİLİ NEDİR?

Aktif sunucu sayfaları anlamına gelir. (Active Server Page) Asp yazılım dili ile yazılan bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman asp kodlarını sunucu açar ama asp kodları görünmez. Bazen php, html gibi web site tasarım yazılım dilleri işimizi görmeyebilir. Burada devreye asp girer. Ziyaretçi defterleri. Forum uygulaması gibi uygulama yazılabilmesi için diğer programlama dilleri ama gerektiğinde çok önemli bir durum varsa bu programlama dilleri kullanılabilir


XML YAZILIM DİLİ NEDİR?

Çok farklı yazılım dillerini tek bir bölgede orijinal haliyle tutan kolay ve bağımsız bir noktadan erişim imkânı sunan yazılım dilidir. Xml bir dosyanın yapısını uygulamaya tanıtmak için kullanılan uluslararası bir birimdir. Bu yazılım dilleri web tasarımı alanında en çok kullanılan yazılım dilleri arasına girmektedir.