Hotline
Tıkla AraSeo Nedir ? Seo Nasıl Yapılır ? Neden bir Seo Ajansı İle Çalışmalıyım ?

Tanıtım Videomuz Tüm Hizmetlerimiz

Seo Nedir ? Seo Nasıl Yapılır ? Neden bir Seo Ajansı İle Çalışmalıyım ?


Web sitenizin ziyaretçi trafiğinin artması ve arama motorlarında hedeflenen kelimeler ile üst sıralarda yer alabilmek çok önemlidir. Özelliklede E-ticaret sitesi gibi alışveriş tabanlı web siteleri için arama motoru sıralamalarında ilk sayfalarda yer almanın ürün satışlarının artmasında, önemli bir etkisi vardır. Bu nedenle SEO'ya yatırım yapan firmalar arama motorlarından organik yöntemlerle, kısacası reklam yapmadan, ziyaretçi edinerek satışlarını artırabilmektedir. Organik trafik sağlamanın en etkili yolu ise doğru bir SEO çalışmasıdır. SEO çalışması süreklilik gerektirmektedir ve SEO uzmanları tarafından yapılmadığında yarar sağlamak yerine zararlı sonuçlar doğurabilir.. SEO çalışması sadece e-ticaret siteleri için değildir. SEO çalışmaları firmaların web sitelerinde tüketicileri ile iyi bir bağ kurmalarına da olanak sağlar. Web sitesini potansiyel ziyaretçiler için daha iyi hale getirmek ve site trafiğini artırmak için de SEO çalışmalarının yapılması şarttır. Sitenin tıklanma sayısıyla birlikte popülaritesinin artması da ancak doğru anahtar kelime analizi ve site optimizasyonları ile mümkün hale gelir.


SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?


İnternetin yaygın olarak kullanılması ile “tıklama” terimi de yaygınlık kazanmış ve arama motorları ihtiyaç duyulan ürüne veya hizmete ulaşmanın en kestirme yolu olmuştur. Hal böyle olunca günümüzde yüzbinlerce web sitesi, SEO çalışmaları ile arama motorlarında ilk sıraları hedeflemiş ve çalışmalardan başarılı sonuçlar alanlar ise rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştır.
SEO günümüzde markaların ve kişilerin online varlıklarını kanıtlamaları açısından öncelikli sırada yerini almaktadır. Bu nedenle SEO’da aynı sektöre hizmet eden web siteleri “rakip” olarak ifade etmek yanlış olmaz. Daha çok ürün satmabilmek, kalıcı site trafiği oluşturabilmek, tanınmak, siteyi eşine rastlanmayacak şekilde tasarlamak, doğru başlıkları kullanmak, SEO kriterlerini es geçmeden ilgi çekici metinlerle yeni ziyaretçiler çekmek online kalıcılık sağlamanın başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.


NEDEN BİR SEO AJANSI İLE ÇALIŞMALIYIM?

SEO bir çok açıdan uzmanlık gerektiren bir konudur. Site içi ve site dışı çalışmaların uyumu ile başarılı sonuçlar elde edilir. Web sitenizle ilgili arama motorlarının ne düşündüğünü ya da ne düşünebileceğini tecrübeli SEO uzmanları doğru bir şekilde size aktarabilir. Bu, teknik bilgi ve uzmanlık isteyen bir süreçtir.


BAŞARILI BİR SEO AJANSI NELERİ YAPAR?


✓Google politikalarını iyi bilir ve Search Console, Analytics, My Business (İşletmem) gibi Google ürünlerini etkili kullanır.
✓Güncel arama motoru yazılımlarını ve araçlarını kullanır
✓Site içi güncel verileri düzenli olarak izler (SEO başlığı, meta açıklaması, link çalışması, anahtar kelime analizi vb.)
✓Anahtar kelime analizi yapar, doğru kelimeleri hedefleyerek SEO yapar
✓Backlink çalışması için içerik üretir
✓Site trafiğini takip eder
✓Sosyal medya analizi yapar ve gerekirse siteyi sosyal medyaya da yönlendirir ✓Rekabet oranlarını ve hedefi belirler
✓Site için yaşanan düşüşleri takip eder ve neden-sonuç ilişkisi arar.
SEO çalışması sadece site içinde yapılanları değil, web sitesine fayda sağlaması açısından site dışı çalışmaları da kapsar. Tüm bu çalışmalar, web sitesi ile ilgilenen kişinin bireysel olarak yönetebileceği kolay olmayan ve oldukça zaman alan süreç değildir. Domain otoritesini yükseltmek ve hedeflenen aramalarda üst sırada çıkmak için yapılan backlink (link building) çalışması da bir ekip işidir. Analizlerle belirlenen anahtar kelimeler SEO’ya uyumlu oluşturulan metinlerde kullanılır ve bu metinler backlink alınacak sitelerde kullanılır. Site için hedeflenen ziyaretçi trafiğinin bu link çalışmasından artması beklenir.
SEO çalışmasında yapılan hatalar, beklenen sonucun alınamamasına neden olabileceği gibi, sitenin var olan trafiğini kaybetmeye kadar götüren olumsuz sonuçlara da yol açabilir. Bu sebeple uzman bir SEO ajansı ile çalışmak çok önemlidir.
Firma hedeflerinize yönelik, yenilikçi projelerle profesyonel bir SEO çalışmasına başlamak için hemen Rol Yazılım ekibi ile iletişime geçin. Sosyal Medya Yönetimi, Performans Reklamcılığı, E-mail Marketing, Web Yazılım , Web Tasarım konularında rakiplerinizden bir değil onlarca adım önde olun.